Vangora - kotisivulle Vangora - Turkkilaisten kissojen yhdistys
In English Mitä uutta Vangora-yhdistys Toimihenkilöt Säännöt Toimintasuunnitelma Kuinka liittyä Vangoran jäseneksi Rodut Turkkilainen angora Turkkilainen van Kasvattajia Siitosuroksia Tilastotietoa Lista kissoista Kuvia kissoista Pentukoppa Näyttelytuloksia Jäsenten kotisivuja Postia / palautetta meille

Etusivu / Tuloksia /

Tampere 6.-7.5.2000

viiva.jpg (1012 bytes)viiva.jpg (1012 bytes)

6.5.2000

Lisäpisteet kategoria II: 1,99

Turkkilainen angora
Ryhmä 1 Uddin Alva (SE)
3N GIC Kassaran Ycyncy Soraya Lindqvist Jennie EC (CACE)
Ryhmä 2

Uddin Alva (SE)

9U Valleygirl's Viransehir Laakso Tarja & Laitala Heikki CAC
Ryhmä 4

Steinhauser Elisabeth (AUT)

10U Rivercat's Adorable Amadeus Nevalainen Seija CAP
Ryhmä 5

Johansson Britt-Maria (SE)

9N Valleygirl's Yenice Nevalainen Seija CAC
9U Kassaran Dördyncy Yakut Ruonala Kai CAC
Ryhmä 6

Uddin Alva (SE)

10N Valleygirl's Xanthi Laakso Tarja & Laitala Heikki CAP
Ryhmä 7

Johansson Britt-Maria (SE)

9N Nazarlik Eda Misafir Ruonala Kai CAC
Turkkilainen van
d / d 21 punavalkoinen Capra Flavia (IT)
7N CH Iidaroosan Akbal Nisula Ritva & Pekka CACIB, TP
12U Hiirikujan Latife Cetinkaya Marja EX1, TP
8N PR&EC Semiramisin Gavamiz Nisula Ritva & Pekka CAPIB
10U EC Ipekkedinin Akilli Cetinkaya Marja PR (CAP)
10N EC Arokatin Ayla Aaltonen Anne CAP,VP,TP
f / f 21 kilpikonnavalkoinen

Johansson Britt-Maria (SE)

5N IC Ajuz Talihli Tanrica Aaltonen Anne GIC (CAGPIB)
7.5.2000

Lisäpisteet kategoria II: 1,87

Turkkilainen angora
Ryhmä 1 Johansson Britt-Maria (SE)
1N EC Kassaran Ycyncy Soraya Lindqvist Jennie KM
Ryhmä 5

Bruin Stephe

5N IC Bizim-Taki Afsun Nyman Pia GIC (CAGCIB) Siitosnaaras I (97,667 p)
9U Nazarlik Emir Kehribar Ylä-Oijala Kirsi CH (CAC), VP, TP
Kassaran Dördyncy Yakut Ruonala Kai OH
Ryhmä 6

Preiss Karl

9N Nazarlik Eglenceli Kiz Nyman Pia EX1%
Ryhmä 7

Preiss Karl

9N Nazarlik Eda Misafir Ruonala Kai CAC
Turkkilainen van Preiss Karl
d / d 21 punavalkoinen
7U CH Hiirikujan Halsiz Hakan Anttila Heini & Nina CACIB
7N CH Iidaroosan Akbal Nisula Ritva & Pekka CACIB
12U Hiirikujan Latife Cetinkaya Marja EX1
12N Kentaurian Aisha Alanja Virtanen Tarja EX1, VP, TP
2U EP Tiridoll's Benim Gunes Jalo Outi KM
8N PR&EC Semiramisin Gavamiz Nisula Ritva & Pekka CAPIB
8U PR&EC Ipekkedinin Akilli Cetinkaya Marja CAPIB
10N EC Arokatin Ayla Aaltonen Anne PR (CAP), VP
f / f 21 kilpikonnavalkoinen
3N GIC Ajuz Talihli Tanrica Aaltonen Anne CACE

 

KotisivulleSivun alkuun

Mitä uutta? - Vangora ry - Rodut - Kuvia -
Pentukoppa - Tuloksia - Jäsenten sivuja 

Postia meille

In English - Palaa alkuun